Stipriausi lietuvoje
14 Lap

Stipriausi lietuvoje

UAB „DIKTUM“ jau nuo 2014 m. yra tarp STIPRIAUSIŲ ĮMONIŲ LIETUVOJE. Tai patvirtina įmonei jau keletas metų teikiamas įvertinimas ekomominių rodiklių ir tai patvirtinantys sertifikatai. „Stipriausi Lietuvoje“ ir „Stipriausi Lietuvoje Vadovai“ – tai sertifikatai, kurie patvirtina, kad įmonė ir įmonės vadovas yra patikimi, laiku vykdo ir yra didelė tikimybė, kad vykdys savo finansinius įsipareigojimus. Šie sertifikatai skirti pademonstruoti įmonės finansinį stabilumą bei patikimumą. Sertifikuota įmonė ar vadovas gali tiek esamiems, tiek ir potencialiems verslo partneriams ar klientams įrodyti, kad yra finansiškai patikimi, tai yra, gali laiku įvykdyti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus.

Svarbiausias vertinimo kriterijus suteikiant „Stipriausi Lietuvoje“ ir „Stipriausi Lietuvoje Vadovai“ sertifikatus – aukštas kredito reitingas, kuris parodo mažą prognozuojamą statistinę tikimybę nevykdyti įsipareigojimų 90 ir daugiau dienų per ateinančius 12 mėnesių. Įmonių kreditingumas vertinamas ir reitingas nustatomas pagal kredito istoriją (finansinius įsipareigojimus ir mokėjimų istoriją), finansinius rezultatus ir jų pokyčius (pajamų, pelno, likvidumo, nuosavo kapitalo ir kt.), verslo sąsajų, turto areštų, sektoriaus būklės ir kitą informaciją.

Kredito biuras „Creditinfo“ yra informacijos bankas. Į jį duomenis teikia (ir gauna) komerciniai bankai, kredito unijos, lizingo, vartojimo kredito, telekomunikacijų, degalinių operatoriai ir kitos įmonės. Ši informacija papildoma duomenimis iš valstybės registrų. Surinkę duomenis, jie analizuoja ryšius tarp įvairių duomenų bei kredito rizikos. Pasitelkdami pažangius prognozavimo metodus, kuria klientų elgseną ateityje prognozuojančius reitingavimo modelius. Vienas iš tokių – kredito reitingas. Būtent įmonės kredito reitingas yra svarbiausias vertinimo kriterijus, prieš suteikiant sertifikavimo paslaugą „Stipriausi Lietuvoje“.

Kredito reitingas – tai rizikos vertinimo išraiška (rezultatas). Reitingas vertina daugiau nei 100 kintamųjų, kurie pasižymi skirtinga įtaka įmonės kreditingumo vertinimui. Kuo ryšys tarp kintamojo ir kredito rizikos stipresnis, tuo kintamojo įtaka reitinge yra didesnė.