Tiek vykdomoje pastato renovacijoje, tiek naujoje statyboje, atliekant fasadų bei stogų šiltinimo darbus, ar tam tikrų konstrukcijų montavimą, būtina įvertinti esamo objekto konstrukcijos, mūro ar kito pagrindo sudedamasias dalis, technines savybes bei pačią jų būklę. Pavyzdžiui, senas betoninis pagrindas įprastai reikalauja 5-6 centimetrais gilesnio tvirtinimo elemento įleidimo nei naujai paruoštas plokščio stogo, sienos, pamato ar grindinio pagrindas. Tai daroma todėl, kad gręžiant seną betoną, dalis jo paviršiaus dažniausiai nutrupa, tad gilesnis įleidimas garantuos reikiamą varžto ar kitos tvirtinimo detalės reikalingą įsitvirtinimą, o tokiu būdu ir atsparumą rovimo jėgai. Kitas svarbus faktorius, kurį reikia įvertinti atliekant tiek ventiliuojamo, tiek tinkuojamo fasado darbus – tai ant sienos jau esančio (seno) tinko ar kitos medžiagos sluoksnio storis. Jis turi būti įvertinamas skaičiuojant bendrą tvirtinimo detales ileidimo gylį, kurį nurodo ir deklaruoja produkto gamintojas.  Jeigu tinko pašalinimas yra sudėtingas, tuomet įvertinus jo storį, būtinas gilesnis mūrvinės, izoliacinių medžiagų tvirtinimo kaiščio ar ankerio įleidimas.

Tačiau, kad teisingai parinkti tinkamas bei kokybiškas tvirtinimo detales sudėtingais atvejais arba atsakingose konstrukcijose, nevisada užtenka tik bendrinės informacijos. Kilus abejonių dėl pagrindo ar jo būklės – būtina atlikti konkrečius jų testavimus objekte.

Testavimas – rovimo bandymas atliekamas atsižvelgiant į konkretų objektą, pagrindą, statybos konstrukciją ir tvirtinimo mazgą, išbandant skirtingų paskirčių produktus bei jų dydžius. Kitaip tariant, negalima daryti išvados, kad to paties tipo ar matmens kronšteinų ar profilių tvirtinimui skirtos mūrvinės bus tinkamos naudoti visiems mūro pagrindams. Fasadinė smeigė taip pat nefunkcionuos analogiškai ir bandymo metu neparodys to pačio atsparumo rovimui bei rezultato, išbandant ją į skirtingus mūro pagrindus. Todėl nešdami atsakomybę už parinktas tvirtinimo detales, atliekame testavimo – rovimo bandymus konkrečiam objektui, konkrečiam mūro pagrindui bei konkrečiam produktui.

Gavus informaciją apie poreikį parinkti tvirtinimo elementus, arba atlikti rovimo bandymą, pirmiausia yra suformuojama užduotis, kurioje nustatomi šie etapai:

Surenkama informacija apie objektą – statinio tipas, būklė, statybos/rekonstrukcijos tipas, tvirtinimo mazgo charakteristika, komplektuojančios statybinės medžiagos.

Surenkama informacija apie reikalingą patikrinti tvirtinimo mazgą ir preliminarias tam tinkančias tvirtinimo detalės.

Atliekami projektavimo, skaičiavimo darbai įvertinti ar yra tinkamai parinktos tvirtinimo detalės bei jų komplektai.

Parenkami 2-3 alternatyvūs galimi tvirtinimo būdai, jeigu tokia galimybė egzistuoja.

Suderinamas konkretus laikas, kuomet konkrečiame objekte galima atlikti bandymus. Suderinami laikai su suinteresuotais asmenimis, arba asmenimis, kuriems būtina dalyvauti bandymo metu.

Atliekamas bandymas.

Atliekami skaičiavimai, paruošiamas protokolas. Pateikiamas siūlymas ir rekomendacija tvirtinimo elementams ar jų komplektams. Pateikiami alternatyvūs galimi variantai su ekonominiu ir kokybiniu pagrindimu.

Esant poreikiui, atliekami papildomi bandymai, arba instruktuojama dėl tvirtinimo elementų montavimo.

Galimi pagrindų tipai:

Betonas

betonas

Keraminė plyta

r-g-pilnavidure-keramine-plyta

Gelžbetonis

gelzbetonis

Dujų silikato blokelis

duju-silikato-blokelis

Mediena

mediena

Balta silikatinė plyta

balta-silikatine-plyta

Keramzitinis blokelis

keramzitinis-blokelis

Keraminis blokelis

kermainis-blokelis

Silikatinis blokelis

silikatinis-blokelis

Profpaklotas

profpaklotas

Sertifikuotas rovimo aparatas parodo kokią jėgą atlaiko parinkta tvirtinimo detalė, o gauti duomenys palyginami su gamintojo deklaruojamomis vertėmis, atsižvelgiant į mūro sudėti.

Gamintojo technologinėje medžiagoje apie produktą, pateikiama informacija, kuriai mūro pagrindų grupei produktas yra tinkamas.

Pagrindų grupės:

A – Betonas, betono gaminiai, gelžbetonio gaminiai
B – pilnavidurės plytos ir blokeliai (silikatiniai, keraminiai, keramzibetonio)
C – tuščiavidurės arba kiaurymėtos plytos ir blokeliai (silikatiniai, keraminiai, keramzibetonio)
D – akyto betono gaminiai
E – Dujų silikato gaminiai

Norime atkreipti dėmesį, jog niekada nedaromos išvados turint vieno bandymo rezultatus. Būtina atlikti mažiausiai 5 – 7 varžtų rovimus bei įvertinti gautų duomenų vidurkį, pašalinant kritines vertes. Neatitinkant keliamų apkrovų reikalavimų, testuojami kiti dydžiai ar kito tipo tvirtinimo elementai, kol gautas rezultatas atitinka keliamus reikalavimus ir parenkami tinkami tvirtinimo ar būdai.

Visus rezultatus užprotokoluojame bei pateikiame savo išvadas apie tinkamiausią tvirtinimo detalę bei jos atsparumo rovimui bandymo parodymus.

Mūsų produktų kokybė: visi tvirtinimo elementai turi įstatymuose numatytas ir reikiamas deklaracijas bei sertifikatus.
Testavimo vieta: tvirtinimo detalių testavimo – rovimo bandymus atliekame visoje Lietuvoje.
Testavimo terminas: įprastai atliekame per 1 – 2 darbo dienas nuo užsakymo.
Testavimo įvykdymo laikas objekte: nuo 30 iki 60 min.
Paslaugos kaina: sutartiniams klientams arba užsakant mūsų platinamas tvirtinimo detales iš mūsų partnerių ir distributorių paslauga yra nemokama. Kitais atvejais kreiptis dėl informacijos kontaktų skiltyje nurodytais kontaktais.
Užsakovo atsakomybė: užtikrinti galimybę saugiai atlikti bandymą (darbų saugos priemonės, pastoliai, kitos specifinės priemonės). Bandymui reikalingomis priemonėmis ir įrankiais pasirūpiname patys (išskirtiniais atvejais reikalinga elektros srovė).
Mūsų pateikiami dokumentai: bandymų protokolas, patvirtintas parašais bei įmonės antspaudu. Pridedamos produkto deklaracijos. Esant poreikiui foto nuotraukos ar video.

Rovimo – testavimo aparatas