Šiuo metu dažome įvairias tvirtinimo detales, metalinius gaminius ir jų paviršius. Dėl konkretaus atvejo teiraukitės kontaktų skiltyje nurodytais adresais ir telefonais. Užsakymo įvykdymo laikas priklauso nuo gaminio gabaritų ir tuo metu esančio bendro darbų kiekio. Esant normalioms apkrovoms užsakymą įvykdome per 3-5 darbo dienas.

Miltelinis dažymas tai paviršiaus apsauginė danga, kuri negelsta ir yra atspari UV spindulių poveikiui. Toks paviršiaus padengimas tinka aliuminio, nerūdijančio plieno bei paprasto, cinkuoto plieno gaminiams bei kitiems metaliniams gaminiams. Milteliniu dažymu suformuota paviršiaus danga ilgą laiką (dažnai – visą gaminio naudojimo laiką) apsaugo metalą nuo korozijos ir suteikia gaminiui estetinį patrauklumą – spalvą, blizgesį, struktūrą. Miltelinis dažymas – tai spalvų ir efektų įvairovė, įvairaus blizgumo, lygūs ir struktūriniai paviršiai, atsparumas cheminėms medžiagoms, lengva priežiūra ir aplinkos tausojimas. Visa tai pranašumai, kuriais gali pasigirti reta kita technologija.

Mes naudojame RAL spalvų paletę, bet prireikus galime nudažyti bet kuria iš egzistuojančių spalvų palečių spalvų.

Mūsų šalyje populiariausios spalvų paletės yra šios: „RAL Classic“ (213 spalvų), žr. www.ral-farben.de „NCS Edition 2“ (1950 spalvų), žr. www.ncscolour.com

Miltelinio (elektrostatinio) dažymo procesas gali būti skaidomas į šiuos pagrindinius etapus:

Paviršiaus paruošimas, cheminis apdorojimas.

Džiovinimas.

Transportavimas į dažymo kamerą.

Paviršiaus padengimas dažų milteliais.

Kaitinimas, brandinimas.

Transportavimas į sandėliavimo patalpą.

Milteliai be jokių sunkumų prilimpa prie sausų, švarių ir neriebaluotų metalinių paviršių. Gaminiai, kuriuos ruošiamasi dažyti, turi būti apdirbti tam tikromis cheminėmis medžiagomis, pvz., geležies ar cinko fosfatais. Jeigu paviršius yra netinkamas dažymui jį reikia paruošti. Ruošiant dažymui gaminys nuvalomas, nuo paviršiaus mechaniškai ir chemiškai pašalinamos rūdys, riebalai ir kitos nereikalingos medžiagos. Konkrečiai medžiagai taikomas skirtingas paruošimas. Jeigu po gaminio paviršiaus paruošimo gaminys yra drėgnas – jis yra džiovinamas džiovykloje. Paruošus ir išdžiovinus gaminys dažomas.

Elektrostatinio dažymo sistemą sudaro rezervuaras, kuriame laikomi atitinkamos spalvos dažai, dažų padavimo siurblys, elektrostatinė įranga, purkštuvas ir atliekų surinkimo – regeneracijos sistema. Milteliai iš rezervuaro patenka į purkštuvą, kur maišomi su oru ir įelektrinami. Keičiant oro ir miltelių kiekį bei tarpusavio santykį gaunamas reikiamas dažų srautas ir tankis. Keičiant įtampą tarp purkštuvo ir dažomo ruošinio reguliuojamas miltelių srauto greitis ir sluoksnio storis ir tolygumas. Elektros laukas tarp purkštuvo ir ruošinio nukreipia miltelių-oro mišinį link dažomo paviršiaus ir netgi link ruošinio nugarinės dalies.

Miltelinių dažų dangas galima dengti tiek rankiniais, tiek ir automatiniais elektrostatiniais bei tribostatiniais miltelių purškimo prietaisais, turinčiais tiesaus poliariškumo generatorių, sukuriantį įtampą nuo 40 iki 90 KV. Bet kuriuo atveju, atsižvelgiant į puikų šių miltelių laidumą, galima dirbti ir esant 50 KV įtampai.

Dažymui naudojami įvairūs milteliai, priklausomai nuo dažymo užduotyje numatytų reikalavimų keliamų dažų dangai: epoksidiniai, polieteriniai, poliuretaniniai, akriliniai ir kt. Specialiems poreikiams patenkinti galima būti dažoma struktūriniais, “metallic”, emaliniais ir kt. dažais. Dažai kaitinami nesipolimerizuoja tik lydosi ir išsilieja gaminio paviršiuje.

Nedideli kiekiai miltelių, nenusėdusių ant ruošinio, gali būti surenkami siurbliu, nusodinami ant filtrų ir dar kartą panaudojami.

Vyksta polimerizacija. Milteliai tolygiai apsilydo aplink gaminių paviršių. Nudažyti gaminiai patenka į specialią krosnį, kur yra kaitinami maždaug 200°C temperatūroje apie 30 minučių. Skirtingų metalo rūšių gaminiai gali būti kaitinami aukštesnėje arba žemesnėje temperatūroje ilgesnį ar trumpesnį laiką atsižvelgiant į metalo ir gaminio fizines ir technologines savybes. Taip pat ir priklausomai nuo miltelinio produkto yra galimos įvairios dažų lydymo temperatūrų ir laiko kombinacijos. Dažai išsilydo ir išsilieja tolygiu 0,002 – 0,6 mm sluoksniu priklausomai nuo dažymo užduoties. Jeigu dažai yra termoreaktyviniai jie kaitinami polimerizuojasi. Baigus kaitinimo procesą gaminys naturaliai paliekamas ataušti arba gabenamas į džiovyklą, kurioje dirtinai atvėsinamas.

Atšaldytus gaminius galima transportuoti.

 

Technologinės savybės ir atsparumas

Bandymai atliekami naudojantis tarptautiniais UNI standartais. Pateikti preliminarūs parametrai nėra apibudinimas visų rūšių dažų. Kiekvienu atveju reiktų žiūrėti konkretaus dažų gamintojo konkrečios dažų rūšies techninius duomenis.

CM040 Brėžimas pagal Erichsen (mm): >=5. Bandymo metodas UNI EN ISO 1520.
CM050 Atsparumas smūgiams (cm.Kg): >25. Bandymo metodas UNI 8901.
CM170 Atsparumas lenkimui <10mm. Bandymo metodas UNI EN ISO 6860.
CM100 Kryžminis pjovimas (2mm) (Gt): 0 – 0. Bandymo metodas UNI EN ISO 2409.
CM190 Druskos rūke bandymas, po 1000h įtrūkimai 3 – 6mm. Bandymo metodas UNI ISO 9227.
CM230 Atsparumo drėgmei bandymas: po 500 valandų nėra pasikeitimų. Bandymo metodas UNI 8744.

Cheminis atsparumas atliekamas su cinkuoto metalo plokštelėmis padengtomis 60 mikronų miltelinių dažų sluoksniu, jas panardinant į atitinkamus chemikalus 48 valandoms kambario temperatūroje.

Druskos rūgštis 10% – be pokyčių.
Azoto rūgštis 5% – matinis, bet nusiplauna.
Prisotintas vandenilio sulfidas – be pokyčių.
Vandenilio peroksidas 40 stiprumo – be pokyčių.
Amoniakas 10%, 33% – be pokyčių.
Natrio hidroksidas 5% – be pokyčių.
Vyno rūgštis 5% – be pokyčių.
Citrinos rūgštis 5% – be pokyčių.
Pieno rūgštis 5% – be pokyčių.
Etilo alkoholis – be pokyčių.